Przygotowania świąteczne

W sobotę, 18 grudnia 2021 roku odbyła się wigilia strażacka w OSP Pionki. Uroczystość była pełna rodzinnej i strażackiej atmosfery, zarówno radosnej jak i nostalgicznej. W części oficjalnej odbyło się ślubowanie nowych druhen i druhów OSP Pionki oraz wręczenie nagród za całokształt działalności stowarzyszenia. Nie zabrakło również słowa Bożego i łamania się opłatkiem, jednak ze względu na obostrzenia covidowe, uroczystości odbyły się w symbolicznym wymiarze. Mimo to, brać strażacka wraz z gośćmi i przyjaciółmi poczuła magię Świąt śpiewając kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Wieczerza wigilijna była pełna wspaniałych potraw przygotowanych własnoręcznie przez strażaczki i strażaków, takich jak smażony karp, kwaśnica czy kompot z suszu, co przypominało uczucie ciepła domowego z dzieciństwa. Wszyscy jednoczyli się w jedności i braterstwie, życząc sobie serdecznie wesołych świąt.