Wypadek Druhów i Druhen

Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach uczciła minutą ciszy pamięć zmarłych ratowników z OSP Czernikowo, którzy zginęli w tragicznym wypadku. W całym kraju, o godzinie 18:00 dnia 02.12.2021r., strażacy z OSP i PSP włączyli w samochodach sygnały świetlno-dźwiękowe, włączając się do akcji „Minuta dla druhów z Czernikowa”, oddając hołd ofiarom wypadku. Ewelina Marchlewska, 29-letnia strażak OSP, ratownik medyczny i pielęgniarka, oraz Zdzisław Jan Kwiatkowski, 62-letni kierowca samochodu OSP Czernikowo i druh pracujący w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator, zginęli w wypadku. Ewelina Marchlewska oddana była służbie i pasji, ponosząc najwyższą ofiarę wypełniając swoją misję pomagania innym ludziom. Ich pamięci została oddana cześć.