Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Pionkach

W dniu 17.05.2019r. w Pionkach odbyły się uroczystości obchodów Powiatowych Dnia Strażaka. W uroczystościach udział wzięli zarówno ratownicy z państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej, przedstawiciele władz rządowych jak i samorządowych. NA uroczystościach w Pionkach przybyło wielu zaproszonych gości.

W ramach obchodów Dnia Strażaka przybyli strażacy z całego regionu radomskiego.

Uroczysta msza w intencji strażaków odbyła się w kościele św. Barbary w Pionkach. Po zakończeniu mszy, poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna, strażacy jak i zaproszeni goście skierowali się do siedziby PSP JGR-4 w Pionkach przy ulicy Zakładowej. Kolejnym punktem obchodów Dnia Strażaka było uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu specjalistycznego dla Komendy Miejskiej PSP w Radomiu.

Nie obyło się także od nadania awansów dla strażaków. Serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada, w której uczestniczyły pododdziały pocztu sztandarowego i samochody strażackie które niektóre z nich miały blisko 50 lat.

Po zakończonych uroczystościach wszyscy uczestnicy mundurowi i cywilni udali się na plac PSP gdzie były przygotowane miejsca pod namiotami, gdzie można było zjeść grochówkę, kiełbaski z grilla oraz spokojnie porozmawiać.

Po zakończeniu uroczystości przy ulicy Zakładowej dalsza część obchodów przeniesiono do OSP Pionki przy ulicy Zwycięstwa.

Serdecznie zapraszamy do naszej fotorelacji.

17_05_2019