Zbiórka MDP

W dniu 4 lutego 2022 roku odbyła się trzecia zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w okresie ferii zimowych. Podczas tej zbiórki przeprowadzono szkolenie dotyczące łączności radiowej w PSP i OSP oraz szkolenie do konkursu OTWP. Opiekunowie drużyny przedstawili nam, jak należy porozumiewać się podczas akcji ratowniczej i ćwiczeń oraz wyjaśnili znaczenie kryptonimów radiowych stosowanych w łączności radiowej. Po zapoznaniu się z teorią przyszedł czas na praktykę. Ćwiczenia praktyczne ujawniły, że nadawanie i odbieranie informacji zwięźle i na temat nie jest takie proste, ale drużyna poradziła sobie bardzo dobrze jak na swój pierwszy raz.

Po oficjalnej części zbiórki losowane były grupy do turnieju w tenisa stołowego, który odbędzie się w poniedziałek. Dziękujemy naszym opiekunom: Dh. Szymon Jaworski, Dh. Hubert Karwicki, Dh. Kacper Kalbarczyk za przeprowadzenie zbiórki. Redagowanie posta: Dh. Wilk Filip, Dh. Kupis Daniel. Oto fotorelacja…