Zbiórka MDP

W dzisiejszym dniu, czyli 10 lutego 2022 roku, miała miejsce szósta zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Pionki, podczas której podsumowano wiedzę drużyny. Przeprowadzono egzamin z wiedzy nabytej podczas szkoleń w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zbiórka polegała na zastosowaniu drużyny do symulowanych incydentów. Drużyna została wezwana do działań przez sygnał syreny i kryptonim przekazywany przez radiotelefon.

Na początku, drużyna została skierowana do gaszenia pożaru trawy na placu targowicy obok remizy. Po rozpoznaniu sytuacji, udało się ugasić płonącą trawę. Następnie, MDP poradziło sobie z zasłabnięciem osoby nieprzytomnej, ale oddychającej. Po opanowaniu sytuacji, drużyna czekała na kolejne zadanie.

Następnie, zostali zadysponowani do kontroli sprzętu na dwóch samochodach strażackich oraz sprawdzenia poprawności zawijania węży pożarniczych, co udało się wykonali bardzo dobrze.

Do następnego zadania zostali wezwani do zabezpieczenia terenu gminy, ale po chwili zostali skierowani do powalonego drzewa na terenie OSP. Dowódca drużyny był czujny i zauważył, że zgłoszenie było fałszywe.

Ostatnim wezwaniem było gaszenie pożaru garażu za remizą oraz pomaganie poszkodowanym osobom. Poszkodowani zostali od razu ewakuowani, a ratownicy przystąpili do gaszenia. Drużyna wykazała dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobytą na szkoleniach oraz dobrą współpracę między sobą.

Egzamin był niespodzianką, co pozwoliło druhom i druhnom poczuć się jak ich starsi koledzy z Jotu, gdy muszą stawiać się na alarm. Wielkie podziękowania należą się organizatorom szkolenia: Dh Szymon Jaworski, Dh Kacper Kalbarczyk, Dh Kamil Fit, Dh Hubert Karwicki, Dh Mateusz Ćwiklak, Dh Natalia Fit, Dh Filip Wilk.

Dh Jakub Zuba, Dh Hubert Żarłok, i Dh Paweł Kowalski zostali nagrodzeni za poświęcenie własnego czasu na zorganizowanie tego typu szkolenia. Jako opiekun, jestem dumny z pracy całej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Pionki podczas egzaminu oraz szkolenia.